נחל זוהר


שיתוף מקום

נחל זוהר

מסלול טיול מקסים המתאים למשפחות, בנוף מדברי מיוחד ליד מלונות ים המלח. מטיילים בקניון צר ומרשים של סלעי גיר, עם מעט אתגרים בדרך. בסיום מגיעים למצד זוהר, היושב על סלעי קירטון וחוואר, שרידים לימת הלשון שהייתה בעבר בכל בקעת הירדן.

תיאור המסלול:

מערד: נוסעים בכביש 31 מערד לים המלח, עוברים את הפנייה לאילת ופונים ימינה ליישוב נווה זוהר. מירושלים: נוסעים בכביש 90 לאורך ים המלח, עוברים את מלונות עין בוקק ואחרי כ- 5 דקות פונים שמאלה ליישוב נווה זוהר. מומלץ להשאיר את הרכב ביישוב נווה זוהר.

 

המסלול מתחיל ביישוב נווה זוהר (בווייז: נווה זוהר). יוצאים מהיישוב בשער קטן בגדר הדרומית, ועולים ימינה עם הסימון הירוק שילווה את כל ההליכה בנחל. לאורך הדרך כמה נקודות צל תחת עצי שיטה תוך כדי הליכה, הנחל נהיה צר והופך לקניון יפה ומרתק עם עליות לא קשות בעזרת יתדות. אחרי כחצי ק”מ, עוקפים משמאל מפל יבש בגובה של 6 מטרים, בעזרת יתדות ממשיכים ללכת עוד כ-300 מטר וחוצים את דרך הרכב. מי שמעוניינים לקצר יכולים לפנות ימינה על דרך הרכב ולחזור אל הכביש הראשי והיישוב במסלול עם סימון כחול.  

מומלץ להמשיך את הטיול במעלה הנחל. אחרי כ-1 ק”מ של הליכה מגיעים למצד זוהר. הכניסה למצודה הקטנה אסורה, אך האזור סביבה יפה. מומלץ ללכת מערבה כ-50 מטר אל מגלשת סלע טבעית שהיא חוויה לילדים מכאן חוזרים בדרך הרכב עד הכביש הראשי.

נקודת התחלה ונקודת סיום: נווה זוהר.

קהל יעד: חובבי לכת, משפחות.

אורך המסלול: 2 ק”מ, מעגלי (תוספת הליכה למצד זוהר וחזרה כ 1.5 ק”מ).

משך הליכה: כשעתיים.

רמת קושי: בינונית.

עונה מומלצת: אביב, חורף, סתיו.

מפת סימון שבילים: מדבר יהודה (11).

 

חשוב לדעת

המסלול אינו מתאים לטיול בימי גשם, אין לטייל בנחלי ים המלח כשיש סכנת שיטפונות. למי שמעוניינים: דרך הרכב מעל הקניון היא מקום טוב ובטוח לצפות בשיטפון, אבל אין לנסות לחצות את הערוץ כאשר ישנה סכנה לשיטפונות בקיץ מומלץ לטייל בשעות הזריחה והשקיעה.

כל האמור במסלולי טיול, הוא בגדר המלצה בלבד, כל העושה שימוש בהמלצה זו, עושה זאת על דעתו ואחריותו בלבד, המועצות האזוריות אינן אחריות לתוצאות.

המידע באדיבות : החברה להגנת הטבע.

ט.ל.ח

פרטים כלליים על המקום
  • דרגת קושי- בינוני
  • מתאים למשפחות
  • עונה מומלצת – סתיו, חורף, אביב.
מיקום על גבי מפה
צילום:default
צילום:default
צרו איתנו קשר
מייל|tourism@ma-tamar.co.il כתובת| נווה זוהר
טלפון|08-6688861
השאירו פרטים ונחזור אליכם
חוויות נוספות שעשויות לעניין אותך
דרום ים המלח
מסלולי טיול
משך: 04:00 שעות

נחל תמר - צפית

מסלול נחל תמר וצפית הנו מסלול מרתק ואתגרי עם סולמות, חבלים, מדרגות סלע וכמובן תצפית נוף יפהפה על ים המלח...

צפון ים המלח
מסלולי טיול

נחל אוג

ערוצי נחל אוג תחילתם בצפון מזרח ירושלים ומהלכם במקביל לכביש מספר 1 בואכה ים המלח. אורכו הכולל של הנחל כ-...

רמת מדבר
מסלולי טיול
משך: 02:00 שעות

נחל רחף

נַחַל רַחַף הנמצא דרומית למצדה הוא מהיפים והמרשימים שבקניוני מדבר יהודה. תחילתו במדבר יהודה וסופו בים המלח, סמוך להר אלעזר....

השארו מעודכנים


    על המפה