דילוג לתוכן

5000 רצים ייקחו חלק במרתון ארץ ים המלח

וואלה! מקומי |
29/01/2022

בימים אלו נשלמות ההכנות למרתון ארץ ים המלח המתקיים זו השנה השלישית ויציע למשתתפים חווית ריצה ייחודית בשטחים בהם לא רצו מעולם, לצד גבישי מלח עתיקים, אל מול נופי המדבר הקסומים ועל גבולה המזרחי של ישראל. כל הרצים יוזנקו מזרחה, ישר אל תוך הים לכיוון ירדן, על סוללת עפר שלא דורכים עליה בשגרה ואשר הותאמה במיוחד לטובת משתתפי המרתון. המסלולים מעגליים עם מינימום חזרה על הדרך שכבר עברנו בה, עם מינימום אספלט ומקסימום נוף.

השנה לראשונה יתקיים מקצה של 5 ק"מ של ריצה והליכה המיועד למשפחות וילדים שיוכלו לראשונה לבקר על הסוללות ולחצות את הים!

כאמור גולת הכותרת של המרוץ היא ריצה אל תוך הים על סוללת הגבול של מפעלי ים המלח המקיפה את חלקו הדרומי של ים המלח. רק פעם בשנה מתקבלים האישורים הביטחוניים לעלות על הסוללה ובפני הרצים מתגלים נופים עוצרי נשימה שנשמרו עד כה רק לעובדי מפעלי ים המלח או אנשי כוחות הביטחון.

הסוללה משמשת כאזור הגבול בין שטחי ים המלח הישראלי לים המלח הירדני ועוברת כחיץ ללא גדר בין המדינות המקיימות שגרת יום משותפת ושלווה בין שני הצדדים. המסלול ברובו על שטח כורכר מהודק ושטוח, את האירוע יאבטחו כוחות הביטחון והצבא.

 

 

 

 

 

מרתון ים המלח (צילום: אתר רשמי, צילום -אלמנטס)

מרתון ים המלח (צילום: אתר רשמי, צילום -אלמנטס)

נזכיר כי מרתון ארץ ים המלח צומח מתוך יסודותיו של מרוץ עין גדי הוותיק, אשר במשך למעלה מ- 30 שנה אירח רבבות רצים והיווה נקודת עוגן בלוח המרוצים השנתי של חובבים ומקצוענים מכל הארץ אשר התמכרו לנוף הקסום ולשקט. כהמשך למפעל ההנצחה מקצה החצי מרתון באירוע יתקיים לזכר תומר וגיורא רון ז"ל, בני קיבוץ עין גדי.

ניר ונגר, ראש מ.א. תמר ים המלח: "למרות הקורונה שבגינה נאלצנו לבטל את המרתון לפני שנה, השנה בצל האומיקרון סגרנו את ההרשמה מראש, לאחר ששברנו את שיא המשתתפים וכ-5,000 רצות ורצים מהארץ ומהעולם יגיעו וייהנו מיופיו של המקום הנמוך בעולם. דווקא כשמסביב המולה והמגיפה שברה שיאים- אין כמו פסק זמן לריצה בריאה בנופי ים המלח. אני מודה לכל השותפים לארגון ההפקה המאתגרת הזו ומקווה שגם יישברו שיאים"

 

 

טל"ח

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי לשפר את הפונקציונליות של האתר, לספק לך חוויית גלישה טובה יותר ולאפשר לשותפים שלנו לפרסם לך.

מידע המפרט על השימוש בעוגיות באתר זה וכיצד ניתן לדחות אותם, ניתן לצפות במדיניות העוגיות שלנו.

על ידי שימוש באתר זה או לחיצה על "אני מסכים", אתה מסכים לשימוש בעוגיות.

על המפה